2013/01/20

#1265

هنر نزد پارک هنرمندان بود و بس !


دو جوان زورگیر در پارک هنرمندان جنب خانه هنرمندان در برابر دیدگان تعداد زیادی از عزیزانی که محض کنجکاوی خودشان را کله سحر هر جوری که بود به محل رسانده بودند ، اعدام شدند و با این اقدام علاوه بر تأمین امنیت در جامعه و نهادینه شدن فرهنگ تماشا ، قانون نیز کاملاً به اجرا درآمد و الآن همه خوشحالند . بر این اساس و نظر به اینکه خسته شده بودیم بسکه در خارج نشستیم گفتیم لنگش کن ، جیب‌هایمان را پر از تخمه کردیم و خودمان را هر جوری بود به محل اعدام رساندیم تا علاوه بر تماشای رازبقا ، با تعدادی از این عزیزان هم که بعضاً بالای درخت بودند گفتگو کنیم .

نفر اول
ما : دوست عزیز شما برای چی تو این سرما از پنج صبح در این محل حاضر شدی ؟
دوست عزیز : من آمدم اینجا که ببینم آیا راست است که می‌گویند مردم دسته دسته برای تماشای اعدام جمع می‌شوند یا نه که آمدیم اینجا دیدیم بله راست است . من واقعاً متأسفم برای این آدمها . آخر اعدام هم مگر تماشا دارد ؟ یارو بالای جرثقیل دارد تکنو می‌زند ما این پائین تماشا کنیم ؟ واقعاً زشت است . ببین ما با کیا شدیم هفتاد و پنج میلیون .

نفردوم
ما : آقای محترم لطفاً بفرما چه انگیزه‌ای این وقت ساعت شما را به اینجا کشانده ؟
آقای محترم : بابا این دیوثا مملکت ما را نابود کرده‌اند .
ما : ببخشید کدام دیوثا ؟
برادر : همین دیوثا دیگه . نه تفریحی داریم ، نه عشق و حالی ، این وضع دلار ، آن وضع مرغ ، از آنطرف زرت زرت انرژی هسته‌ای می‌کنند تو پاچه‌ی ما ، از اینطرف حق نداریم بگیم انتخابات آزاد ، هرچی فیلم توپه توقیف میشه ، زندونا پر ، بنزین شده لیتری خدا تومن ، موسوی و کروبی هنوز زندانی هستن ، افتادیم دست یه عده آخوند مفت‌خور که دارن فرهنگ و علم و منابع و همه چیز مملکت ما رو تباه می‌کنن ، نخواستیم آقا نخواستیم ، ما گه خوردیم شاه رو بیرون کردیم .

نفر سوم
ما : داداش واسه چی اومدی اینجا ؟
داداش : اومدم اعدام تموشا کنم ، مشکلی داری ؟
ما : نه .
داداش : خو په برو بذا باد بیاد .

نفرچهارم
ما : آقا شما الآن آن بالای درخت دقیقاً داری چه شغل شریفی را انجام می‌دهی ؟
آقای بالای درخت : سلام آقای رضائی ! آقا ما با کارهای شما خیلی حال می‌کنیم . ما هر روز که اخبار صدای امریکا را تماشا می‌کنیم و گفتگوی روزانه‌ی محسن سازگارا را می‌بینیم و به مصاحبه‌ی رضا پهلوی با بی.بی.سی نقدهای زیادی داریم ، دسته جمعی با بچه‌ها که الآن چندتایشان هم این پائین هستند جمع می‌شویم و شفاف سازی شما را تماشا می‌کنیم و یک عالمه به شما می‌خندیم ! بفرما بالا ، پائین بده !