2014/12/16

#1433

ایرانی‌ها «منطقی» نیستند!

این تصویر «ممدسن منطقی» یک لحظه قلب ما را به حقل‌مان جفت کرد.
در نگاه اول، سطر سوم خیال کردیم نوشته «علی رضارضایی»

الآن حتی اگر دولت استرالیا بردارد اطلاعیه هم بدهد بگوید ای آقا، اختیار دارید، این چه فرمایشیه؟ از نظر ما ایرانی‌ها خیلی هم «منطقی» هستند، در این برهه حساس وظیفه‌ی ملی ما حکم می‌کند که حتی اگر در جواب بلافاصله نگوئیم «منطقی جد و آبادت است»، لااقل با ذکر دلایل زیر به تمام دنیا نشان بدهیم که اتفاقاً ما اصلاً هم «منطقی» نیستیم:
  1. ما خودمان گروگان چندتا آدم «منطقی» هستیم. آخر آدم منطقی آدم‌های منطقی دیگر را گروگان می‌گیرد؟ یک جای دنیا را نشان بده اینجوری باشد. وقتی یارو «منطقی» از کار درمی‌آید پس حتماً ما غیر منطقی هستیم.
  2. از وقتی حکومت افتاد دست همین آدم‌های «منطقی»، ملت دارند از در و دیوار فرار می‌کنند می‌آیند کشورهای شما. چه بدبختی‌ای داریم ها. در ایران منطقی، اینجا هم «منطقی»؟
  3. هی زرت و زرت ما را تحریم می‌کنید تا می‌پرسیم چرا؟ می‌گوئید از ایران هر رفتار «غیر منطقی» برمی‌آید. پدر مردم را درآوردید، حالا اینجور جاها که شد ما شدیم «منطقی»؟
  4.  اصلاً خود این یارو منطقی الاغ هم «منطقی» نبود. منطقی بود که با عبا و عمامه و پرونده سرقت و قتل و تجاوز از ایران بلند نمی‌شد بیاید استرالیا پناهندگی بگیرد. می‌ماند همان ایران الآن حداقلِ حداقل نماینده ولی فقیه در سپاه بود.
  5. در همین خارج کشور، تا حالا شده ایرانی‌ها یک جایی بروند، یادشان برود پرچم با خودشان ببرند؟ نه، جان من شده؟ اصلاً بعضی وقت‌ها آنقدر با خودشان پرچم می‌برند آخرش سر اینکه کدام پرچم هوا باشد بزن بزن می‌شود. به «منطقی» توی آن کافه می‌گویند خواسته‌ات چیه؟ می‌گه برام پرچم بیارید! ما اگر «منطقی» بودیم که پرچم نمی‌بردیم تجمعات. بعداً زنگ می‌زدیم برای‌مان بیاورند، بیخودی هم دعوا نمی‌شد!