2008/08/31

#181

طرح تغيير ساعت كشور از سوی برخی مراجع آيت الله مكارم شيرازي از مراجع عظام پيشنهاد مذكور را "پيشنهادي خوب" دانست و آيت الله علوي گرگاني با «بسيار پسنديده خواندن» اين كار، بر لزوم عقب كشيدن ساعت رسمي كشور به اندازه يك ساعت از اول ماه مبارك رمضان تاكيد كرد. (فارس)

حاج آقا صبحکم الله ، این وسط what time is it ؟!

دو تن از مراجع درحالیکه اگر یکی اول پس گردن اینوری را بگیرد بکشد عقب پیشنهاد بهتری است !

در همین راستا آیت الله خالی قوچستانی پیشنهاد مذکور را "نیکو" دانست و گفت اسهل آنست که بکشید عقب . وی نگفت چی را بکشید عقب لیکن در ادامه فرمودند "به امام سلام برسانید" . حاضران بلافاصله به ساعت ایشان روی دیوار نگاه کردند دیدند این یکی را اول باید ۱۹ سال بکشند جلو بعد یک ساعت بکشند عقب و چه بسا اظهر آنست که پیشنهاد مذکور "مبارک است انشالله" هم باشد که هنوز محل اختلاف است !

همچنین آیت الله شیشقلی اورامان پیشنهاد مذکور را "بسی دل انگیز" دانست و گفت اکمل آنست حالا که دارید میکشید عقب خب چه کاریه یک دفعه بکشید پائین ! سپس حاضران لبهای خود را گاز گرفتند لیکن اشجع آنست که دراینگونه موارد کسی چیزی نگوید و بکشد پائین . علما معتقدند با اینکار نماز روزه بیشتر مقبول می افتد خصوصاً اگر به جماعت و با پنج حور العین برگزار بشود لیکن اخضر آنست که کسی فیلم آدم را نگیرد و اشجع آنست که پیشنهاد مذکور "مقبول و خیر ندیده" هم باشد !

و نیز آیت الله کاشی جمارانی پیشنهاد مذکور را "بسیط و باشگون" دانست و فوراً ساعت خود را کشید عقب و بست روی آرنج دستش و گفت اشجع آنست که ساعتها را عقبتر از اینهم بکشیم اگر راه داشت ! وی بر لزوم عقب کشیدن خدا هم تاکید کرد و گفت افجع آنست که در ماه مبارک وقتی خداوند با اعلام زمان افطار زنگ تفریح روزه داران را به صدا درمی آورد ما بیخودی یکساعت عقب نیفتیم که یعنی پیشنهاد مذکور را "خوب و از این بهتر" دانست !

آیت الله نور چراغ تهرانی هم پیشنهاد مذکور را "خوشگل و پاکیزه" دانست و گفت ما هر کاری برای خدا بکنیم کم کردیم چه از عقب چه از جلو ولی اخفش آنست که ازاله بکارت و روزه گرفتن که نیاز به کاغذ پاره و استعلام ندارد ! وی از لایحه حمایت از خانواده نیز حمایت کرد و پیشنهاد مذکور را "چه خوب شد اینطوری شد" دانست لیکن چون لسان عربی چ ندارد اچمج آنست که در ماه مبارک ساعتها را روزی نیم ساعت بکشیم عقب چراکه با اینکار بعد از چهار تا ماه رمضان دقیقاً میرسیم به ساعت صدر اسلام که البته آنموقعها چون ساعت نبود پیشنهاد مذکور را "پیشنهادی برای عقب" دانست که یعنی حالا شما گیر ندهید !