2008/06/22

#11

برای تمام مادرها که مثل مادر خودم اینهمه خوبند !

به پنج دلیل روز مادر مبارکباد !

  1. مادران ما طی سی سال گذشته مادر سه نسل شهید هستند ! یکی نسل اول انقلاب که خام شدند و بخاطر رسیدن به اولیا بعنوان بی ترمز تقریباً نسلشان منقرض شد یکی نسل دوم که بازم خام شدند و بخاطر رسیدن به آزادی بعنوان دوم خردادی همه شان خودکشی کردند و باز نسلشان منقرض شد یکی هم نسل حاضر که اتفاقاً اصلاً خام هم نشدند و ایندفعه دقیقاً به همین دلیل دارد نسلشان منقرض میشود ! با این اوصاف مادران ما خیلی آدمهای مهمی هستند که اولاً مادر اینهمه شهید هستند ثانیاً با وجود اینهمه انقراض نگذاشته اند نسل ایرانی از بین بره !
  2. جمهوری اسلامی کاری کرده که علاوه بر اینکه پدران ما باید ۱۸ شیفت در روز کار بکنند مادران ما هم باید تقریباً به همان تعداد شیفت کار بکنند تا بدینوسیله فقط بتوانند از توی کوچه ماندن فرزندانشان جلوگیری کنند ! ما تحقیق نمودیم دیدیم در همه جای دنیا اگر مادری احیاناً نیم ساعت در روز یکجائی کار بکند تمام خانواده تا سه هفته باید از این غذا پاکتی های آماده بخورند و اگر وضعشان خوب بود ساندویچ یخورند یا اگر بهتر بود پیتزا بخورند تازه آخر هفته دولت یک عالمه هم آن مادر را تشویق میکند و میقرستد تعطیلات ! درحالیکه فرزندان ایران مادرانشان را تقریباً در طول روز اصلاً نمی بینند ، بیچاره ها هیچوقت تشویق هم نمیشوند ولی هیچوقت هم نمیشود که قرمه سبزی و آبگوشت و قیمه بادمجانشان در طول هفته تعطیل بشود ! حالا اینکه چطوری را ما خودمان هم هنوز نمیدانیم !
  3. در همه جای دنیا اگر احیاناً کسی یک غلطی بکند و به ساحت خانمها توهین بکند زنها خشتک او را سرش پرچم میکنند بعد میزنند دولت را هم عوض میکنند که همچین آدمهای بیشعوری بعمل آورده بعد راهپیمائی مسالمت آمیز میکنند بعد رئیس جمهورشان میگوید غلط کردم بعد زنها میگویند سگ خور چیکارت کنیم دیگه باشه ! خیلی باحاله ! در ایران اگر کسی به زنها توهین نکند خشتک او را سرش پرچم میکنند بعد دولت را تقویت میکنند که باز هم همچین آدمهای بیشعوری بعمل بیاورد بعد تا مرقد یا احیاناً میدان فلسطین راهپیمائی میکنند که اصلاً هم مسالمت آمیز نیست بلکه بیشتر بوی خون میدهد بعد رئیس جمهورمان به زنها میگوید سگ خور چیکارتان کنیم دیگه بیائید بروید زندان ! با تمام این اوصاف باز هم مادران ما یا جایزه صلح نوبل میگیرند یا جایزه اولاف پالمه میگیرند آی چشم و چال درمی آید آقا آی چشمی درمی آید که نگو !
  4. افکار نازی ها متأثر از فیخته بود و فیخته هم میگفت زن فقط برای تولید سرباز جنگجو بعد هم توی آشپزخانه ! حزب اللهی ها هم میگوید افکارشان متأثر از قرآن است و چون یکجائی در سوره نساء آمده که زنان خود را به زدن تنبیه کنید اینها دیگه اول و آخر سوره نساء را یا نخوانده اند یا به صلاحشونه که یادشان نیاید که خوانده اند ! به همین جهت مادران ما دائم دارند دور میدانها یا جاهای دیگر "به زدن تنبیه" میشوند ولی خدا اونروز رو برای هیچکدوم از این حزب اللهی ها بیاره (!) که بچه یکی از این مادران "به زدن تنبیه" بشود ! درآنصورت کاری میکنند که این آبجی مچاله ها و یائسه های یک چشمی دور میادین آنوقت باید بروند فقط برای حاج آقا سرباز جنگجو تولید بکنند بعد هم توی آشپزخانه !
  5. البته خداوند هم انگار خوشش می آید با ما لاس بزند چون دقیقاً در همین ایران جمعیت زنها جوری است که بقول حاج آقا که آمار این چیزها را خوب دارد هر مرد ایرانی میتواند ۷ تا زن بگیرد ! این البته خنده دار است ولی شما حساب کنید در یکجائی مثل جمهوری اسلامی اگر با تانک هم راه بیفتند زنها را قتل عام بکنند و هر حاج آقا ۷۰ تا زن هم بگیرد بازم آنقدر زن میماند که برای درآوردن حرص جمهوری اسلامی انواع و اقسام رپ و متال و اختاپوس تولید کنند و بریزند توی خیابانها جوری که جمهوری اسلامی الآن از براندازی نرم خیلی بیشتر میترسد تا براندازی توسط امریکا ! آقا دمشون گرم خیلی باحاله بخدا !

نتیجه : قضیه فقط توازن بین زن و مرد نیست در تمام کارهای خداوند توازن عجیبی وجود دارد تا حدی که اگر قسمتی از سر آدم کچل بشود و آدم از زحمت شستن و شانه کردن آن قسمت خلاص بشود تازه یک قسمت جدیدی به صورت آدم اضافه شده که باید هر روز آنرا بشورد و یک عالمه مراقبتهای دیگه که باید انجام بدهد ! خیلی باحاله نه ؟!

نتیجه شخصی : مادر من ... مامان علی ... قربونت برم الهی که اگر بفهمی پسرت این چیزارو می نویسه شب باید برم خونه خواننده هام بخوابم ! از این ته دلم بهت تبریک میگم که اینروزا فقط بهانه است که بگیم چقدر عاشقتون هستیم و هر روز چقدر به این عشق اضافه میشه همین ...