2008/11/10

#237

به فرمان امام رضا عكس دو شیر در حضور مامون به دو شير ژيان مبدل شدند ، و مرد خبيث را گرفته و خوردند سپس شيران عرض كردند: مى‏فرماييد مامون را هم به رفيقش ملحق سازيم؟ حضرت فرمود: نه، برگرديد به حالت اولى خود، آن دو شير در دم مبدل به عكس شده و در روى مسند قرار گرفتند. (فارس)

مژده مژده ! ماتریکس ۴ با شرکت امام رضا در فارس تولید شد !
.
حضرت در صحنه ای از فیلم مذکور !

بخشهائی از فیلم به این شرح است :

پس آنگاه حضرت به نئو گفت : free your mind ! نئو گفت : خواندن نمیدانم ! فرمود : از مورفی یاد بگیر ! ناگاه دو مجسمه به دو ژیان تبدیل شدند و هر آئینه تیرهای بلا از ابدان آن فرومایگان عبور بکردی چونانکه روحی . حضرت به ترینیتی اشارتی فرمود . پس او از بالای تریلی سوار موتور بگردید و از همان بالا به اتوبان جستی چونانکه در زایون او را مشابهتی نبود ! پس همانوقت رو به کلید ساز بکرد و بگفت : هذا من فضل ربی !

و نیز در صحنه ای دیگر اسمیت دست خود از سرانگشتان تا آرنج به بدن مطهر نئو (و هو من الشهداء فی صدر الاسلام !) فرو بکردی و همان دم بگفتی : this is my world ! و خداوند نیک بنگریستی و ملائکه چونان بر نئو اشک بریختند که تو گوئی بارانی به مثابه سیل نازل گردیدی و چشمان پلید اسمیت از حدقه بیرون جستی و همان دم هزار هزار فرشته موکل نئو را حمد و ثنا نمودی چونان که محمود بر رهبری میکند ! پس ترینیتی بر زی (و هو رانندةٌ فی سفینة النجاة !) بانگ برآورد و بگفت : مگر حضرت را بر ولایتعهدی مامون lunch کنی ورنه تو را نزد مورفی خواهم برد ! پس ناگه زی به عکسی بدل شدی و چونان پوستری به دیوار چسبیدی و در همان حال گفتی : همانا که حقیقت را فقط در فارس میگویند !

و نیز در یکی از سکانسهای اکشن مورفی با ذوالفقار وانت دوشمنان به دو نیم بکردی و به عرش کبریا نگریستی و نئو بعد از هفت شب و هفت رور که در superman mode به معراج و خدمت خداوند رفته بودی چون شهابی از آسمان نازل بشدی و ترینیتی را بغل نمودی و بر لبه بامی فرو نشستی ! (در اینجا فیلم چون یک کمی سانسور دارد در نسخه اوریجینال بدان اشارتی نشده !) پس مامون چون این بدید حضرت را تضرع بسیار نمودی و گفتی : همانا بتو ایمان آوردم شدید ! پس حضرت فرمود : اگر راست میگوئی از این انگورها که بعداً میخواهی بمن بدهی خودت هم تناول کن ! پس خبیثان دور مامون جمع آمده و جملگی سنگ شدند چونان که امامان پیشین بقیه را سوسک فرموده بودند !

و در آخرین سکانس مریدان تا مزار نئو راهپیمائی دشمن شکن بکردی و مورفی چونان گریستی که نگو لیک حضرت فرمود : همانا به هر قطره اشک تو خداوندگار یک درخت در بهشت تو را میکارد ! و آنگه شورای چهارگانه در شرم الشیخ دور هم گرد آمدی و از احوال فلسطین و یهود رسیدند به ایران ! پس حضرت بگفت : هذا من اشارات الغیبی آقا بسبب الایجاد الامنیت زیاد فی المنطقه ! و هرآینه چهارگانه اینبار در ایران نشستی بلکه به فلسطین و یهود برسند که شرح آن در قسمت پنجم ماتریکس آمده و از این مقال خارج است !

( لازم به ذکر است که موسیقی متن فیلم با الهام از عـجـّی مـجـّی لاتـرجّی ساخته شده و در جشنواره سولقون نامزد گیتار طلائی شد که چون گیتار ضد انقلابی است آنرا نگرفت ! )