2009/07/24

#438

داداش ما هواپیما خواسته بودیم ، مترو دادی ؟!
.

وزارت راه و ترابری ضمن ابراز نگرانی برای بانوی محجبه مصری در بیانیه ای تلاش منافقین برای کمرنگ جلوه دادن فن آوری سقوط آزاد را محکوم کرد . این وزارتخانه با تاکید بر اینکه بازگشت همه بسوی اوست افزود در همین راستا با خرید هواپیماهای روسی خواستیم راه را کوتاه کرده باشیم . بهبهانی وزیر راه که غیر از خرید هواپیمای روسی دکترا هم بلد است به مموتی بدهد در بیانیه جداگانه ای به سران سه قوه دستور پیگیری سقوط مجدد یک فروند قطار روسی در فرودگاه مشهد را داد . توضیحاً اینکه در جمهوری اسلامی دستور پیگیری دادن خصوصاً برای مرگ و میر کنتور ندارد هر کی به هر کی دستور میدهد در هر حال اجرا که قرار نیست بشود !

کارشناسان معتقدند با توجه به اینکه دفعه ی قبل توپولف از ارتفاع هفده هزار پائی سقوط کرده بود حال آنکه این یکی از پنجاه متری خورده زمین لذا امید آن میرود که تا پایان برنامه پنج ساله چهارم هواپیماهای روسی همینطوری سر جایش نشسته سقوط بکند . احمدی نژاد ضمن تائید این مطلب افزود جا دارد تا دستاورد بزرگ کم کردن ارتفاع سقوط هواپیما را که در طول تاریخ بی سابقه بوده به ملت قهرمان ایران تبریک گفته به همین مناسبت در روز سوم کشته شدگان این سانحه جشن بزرگ هوا به زمین بگیریم . همزمان شهردار تهران که در کش رفتن طرح بقیه جاها مهارت ویژه ای دارد از افزوده شدن ده فروند هواپیمای روسی به ناوگان متروی تهران خبر داد . وزیر اطلاعات نیز ابراز امیدواری کرد بدلیل اینکه جعبه سیاه هواپیماهای سقوط کرده همیشه گم میشود ولی هیچوقت پیدا نمیشود لذا اسرار نظام همینطوری محفوظ بماند . وزیر اطلاعات در پاسخ به خبرنگار ما که به تناسب شغل عرق خور و جاسوس هم هست و پرسیده بود ببخشید ایندفعه دیگه کی توی هواپیما بود که اینجوری شد او را گاز گرفت !

برخی معتقدند روسها در نوع جدید هواپیماهایشان که قادر است از هر ارتفاعی بخورد زمین به جهت صرفه جوئی در وزن هواپیما اصلاً جعبه سیاه قرار نمیدهند . بطورکلی جعبه سیاه یک وسیله ی مزاحم است که آخرین مکالمات خلبان با عمه اش را آخر عمری شنود میکند . بدلیل اینکه اگر جعبه سیاه پیدا بشود ممکن است علت سقوط هواپیما معلوم بشود درحالیکه علت سقوط همیشه از دو روز قبلش معلوم است لذا این جعبه عمداً سیاه است که به این راحتی ها پیدا نشود . روسیه با اشاره به شنود مکالمات کابین هرگونه ارتباط مدل جعبه سیاه هواپیما با شرکت نوکیا را تکذیب کرد . برخی معتقدند اصولاً وزن چیزی که اصلاً کاربرد ندارد اضافی است . به همین مناسبت سردار فیروزآبادی بعنوان یک وزن اضافی که اصلاً کاربرد ندارد در جای خود ابقاء شد !