2009/01/05

#294

با گزارش چند خبر پراکنده از منطقه ، در اینجا توجه شما را به خودم جلب می نمایم !

سـیـخ ، ذغـال ، تـیـرکـمـون - سـیـّد حـسـن ، بـان گـی مـون !

جمهوری اسلامی برنده جایزه باحالی نوبل شد . این اتفاق خجسته در حالی رخ داد که خبرگزاری جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته در یک اقدام خیلی باحال هر روز لیست کاملی از تعداد تانکها و هواپیماها و هلی کوپترهای منهدم شده اسرائیل بهمراه تعداد دقیق مقامات بلند پایه کشته شده و لشکرهای به اسارت درآمده صهیونیست ارائه میکند . این خبرگزاری در یک اقدام باحالتر خودش در خاتمه خبر میگوید که هیچکسی از هیچ جائی هیچکدام این آمارها را اعلام نکرده است !

همزمان یک هیئت عالی رتبه در حال جستجوی سید حسن و مقامات حماس در منطقه میباشد . نامبردگان طی روزهای اخیر همواره در خط مقدم تلویزیون دیده میشوند ولی در هنگام دیده شدن صدای این چرخی سه جفت صد تومنی درست نمیگذارد آدم بفهمد که دارند برای کی انگشت تکان میدهند . به گفته یک عنصر فریب خورده و خود فروخته هوای شابدل عظیم چند شب است که سرد شده . این عنصر وابسته نگفت شابدل عظیم چه ربطی به سید حسن دارد لیکن به نقل از سید حسن گفت : داش ! آتیش داری ؟!

به همین مناسبت سعید جلیلی هم در سوریه از لبنان دیدار کرد . خبر سراسری در هنگام اعلام دیدار او با سید حسن نصویر میشل عون را نشان داد . البته این میشل عون را هم که بتکانی تهش میشود همان یکجور سید حسن . جلیلی در این دیدار با تشریح سوره القارعه و روایات مربوط به غسل شب جمعه ضعف رژیم صهیونیستی را در تمام زمینه ها افشا کرد . مفسران میگویند جلیلی اینکار را همینجا هم میتوانست بکند لیکن چون حواله کردن آنهمه پول در شرایط موجود یک کمی خطرناک بود لذا حتماً لازم بود که یکنفر در سوریه با لبنان دیدار و گفتگو کند . در خاتمه این دیدار سید حسن از طرف خالد مشعل در پیامی به احمدی نژاد گفت : شکراً ، مایه رسید !

هم اکنون جمهوری اسلامی دارد خودش را جر میدهد که چرا امریکا در یک اقدام ددمنشانه چند بار مانع صدور قطعنامه سازمان ملل علیه اسرائیل شده است . امریکا در یک اقدام ددمنشانه دیگر چندبار باعث صدور قطعنامه برای ما شده بود . توضیحاً اینکه قطعنامه یک چیزی است که اگر برای ما باشد کاغذش پاره میشود ولی برای اسرائیل چون روی مقوا مینویسند طرف هرچی زور بزند خودش پاره میشود ولی مقوا پاره نمیشود . به همین مناسبت احتمال جر خوردگی جمهوری اسلامی طی روزهای آتی صد درصد است . این درحالیست که دو کشور دوست و برادر چین و روسیه الآن در سازمان ملل دارند بوق میزنند . کارشناسان بر این باورند که این دوست و برادران فقط میتوانند وتو بکنند نمیتوانند تصویب هم بکنند !

وزیر علوم نیز در یک حرکت عاشورائی گفت دقتر تحکیم وحدت غیر قانونی است . در حال حاضر مفسران دارند فکر میکنند ببینند قانونی نبودن یک تشکیلات سیاسی چه ربطی به وزیر علوم دارد . بسیجیان کاملاً دانشجو نیز که در فصل امتحانات بعد از باغ قلهک فرودگاه مهرآباد را تسخیر کرده بودند سردشان شد برگشتند . این برادران کاملاً دانشجو دیروز نزدیک بود داوود احمدی نژاد را بدلیل عدم وجود تونل بین مهرآباد و غزه بگیرند بزنند . به گفته ناظران بدلیل اینکه داوود احمدی نژاد در حفر تونل در کردستان عراق خیلی وارد است و ظرف تنها دو سال فقط با ده هزار تن تی.ان.تی سی متر تونل حفر کرده بود لذا مسائل مربوط به سوراخ نظام را فقط باید به او گفت نه به برادرش !

و در انتها بان گی مون در پاسخ به اعتراضات گسترده نمایندگان مجلس که غیر از عدم وصول استیضاح تجمع و تحصن هم بلدند بکند خطاب به لاریجانی چنین گفت : تو یکی بیشین بینیم بابا ئی کیو !