2008/09/11

#211

در راستای حضور رئیس سازمان سنجش و وزیر علوم در مجلس پیرامون قبول نشدن رتبه های دو و سه رقمی در کنکور

بابا این سرباز صفره نفر اول کنکوره لااقل معافش کنید !

گزارشها حاکی از اینست که رئیس سازمان سنجش که پیش از حضور در مجلس در جلسه با خبرنگاران تقریباً خشتک همگی آنها را سرشان کشیده بود پشت تریبون حاضر شد و قبل از اینکه سوالی از او پرسیده بشود با عربده شروع به جواب دادن نمود . وی صراحتاً اعلام کرد کنکور که قانون اساسی نیست که شورای نگهبان و سر خر بخواهد بلکه ما خودمان یک وزیر علوم داریم به این پهنا که اولاً بلانسبت جمع به حضرت عباس دکتر راستکی است ثانیاً خودش میداند که چند رقمی باید برود تو چند رقمی نباید برود . وی تصریح کرد خوب است طرف با رتبه ۲ وارد دانشگاه بشود بعداً دشمن بگوید اینها نخبه هایشان را هم خودکشی میکنند ؟! درحالیکه اگر آخرین نفر کنکور توسط ضرایب محاسباتی بومی ما یکضرب فوق تخصص قلب تهران قبول بشود بعداً که اتفاقی افتاد انگار که سگ مرده !

سپس یکی از نمایندگان معترض یک غلطی کرد و و با حضور در پشت تریبون زبانم لال یک کمی به وزیر علامه حضرت مهدی ایراد گرفت که همین امر باعث شد وزیر مربوطه بد جوری احساس بکند که نه بابا اینها انگار حرف حالیشان نمیشود و بعد درحالیکه نصف پیراهنش از شلوارش زده بود بیرون پشت تریبون حاضر شد و با جملاتی که ما الآن رویمان نمیشود بگوئیم به دفاع از خود و سازمان سنجش پرداخت . در زمان سخنرانی دکتر زاهدی نمایندگان زن مجلس که در هنگام دفاع از لایحه حمایت از خانواده بخوبی ثابت کرده اند که خیلی باحیا میباشند سرشان را انداخته بودند پائین و با شنیدن هر جمله میگفتند وای خدا مرگم بده ! دکتر زاهدی در پایان با اشاره به زیپ شلوارش گفت : کسی نمیتواند چیزی را بخورد ! وی بعد از این جمله چون احساس کرد که حرف بدی زده است افزود : بخاطر اینکه ماه رمضان است و همه روزه هستند !

سپس لاریجانی که انگار توسط اس.ام.اس تازه متوجه بحث مجلس شده بود در یک نطق کوبنده که متاسفانه عبارات آنرا هم رویمان نمیشود بگوئیم صراحتاً اعلام کرد "اگر اینی که شما میگوئید قانون است خب بیاورید مجلس آنرا را عوض کنیم" . در این هنگام تعدادی از نمایندگان که تقریباً همگی کف کرده بودند ناخودآگاه و بلند بلند گفتند نه بابا ؟! گزارشها حاکی از اینست که نامبردگان تابحال فکر میکردند که مجلس فقط قوانین مربوط به آنجاهای آدم را وضع و عوض میکند نمیدانستند که سایر قوانین هم در مجلس تعویض میشود . همچنین برخی از آنها فکر میکردند که مجلس فقط باید قوانین را وضع کند شورای نگهبان خودش آنرا عوض هم میکند لیکن برخی دیگر که اصلاً فکر میکنند نه این نه آن بلکه الآن فقط به این دلیل نماینده شده اند که دقیقاً به همین دلیل کس دیگری نماینده نشود و درباره مسائلی مانند وضع و یا خدای نکرده تغییر قوانین نیز قرار شد تا انشالله در دوره های بعدی بهشان یک کمی توضیح داده شود تا در زمان جلسات مجلس عین الاغی که به صاحبش نگاه میکند به لاریجانی زل نزنند !