2008/09/02

#186

از طرف معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي تبريز عرضه زولبيا و باميه در آذربايجان شرقي بدلیل سرطان زا بودن روغن مصرفی ممنوع شد! (عصر ایران)

* البته ما تحقیق نمودیم دیدیم بدلیل افزایش تحریمها و گرانی روغن توتال ، روغنهائی که اخیراً برای تهیه زولبیا بامیه استفاده میشود همگی الوند و ایرانول بوده که فقط پنج هزار کیلومتر کار میکند و بشدت سرطان زا میباشد حال آنکه فرآیند تولید زولبیا بامیه یکجوری است که در آن باید حتماً از گریس و واسکازین هم استفاده نمود و اگر میگوئید نه پس فکر میکنید در صد سال گذشته ملت چطوری اینهمه زولبیا بامیه میخوردند هیچوقت هم سرطان را نمیزائیدند ؟!
.
آقا روغن کرچک سرطان زا نیست با آن زولبیا بامیه تهیه کنید !
.
کله پاچه سرطان زا !

وی در ادامه یکی دیگر از دلائل ممنوعیت عرضه زولبیا بامیه را این دانست که مردم عموماً بعد از خوردن آن میگویند "جون" و چون در ماه مبارک کسی نباید از اینجور حرفهای سکسی بزند لذا "جون" نیز سرطان زا محسوب شده و چه بسا که جوش هم بزند ! وی اعلام نکرد که کجا جوش بزند لیکن بدلیل توجه خاص ایشان به مسائل ریشه ای گمان میرود که منظور ایشان همه جائی باشد جز همانجائی که شما بی ادبها الآن توی ذهنتان است !

در همین زمینه دکتر الکسی کردان با تائید سرطان زا بودن زولبیا بامیه از ممنوعیت زرشک و اشکنه نیز خبر داد ! وی که ما پرسیده ایم و گفته اند دکتر است ولی نمیدانیم دکتر چی چی است در ادامه به خارجی افزود : every body دانکی بزه eatting کنه باید پای لرزش sitting کنه ! ایشان معتقد است که با احوال موجود ملت بهتر است بجای زرشک از شیشکی استفاده کنند که جوش هم نمیزند ولی اگر تب کرد و تب خال هم زد دیگر ما مسئول همه جا هستیم جز آنجای ملت که ازاله هم میشود ! وی با بیان اینکه اشکنه یک غذای استکباری است افزود در عاکسفولد هی بما نهار اشکنه میدادند که شام هم نتوانیم بخوریم ! وی در پایان گفت مرگ بر منافقین و صدام !

همچنین در خبرها آمده که اگر مردم خصوصاً در آذربایجان شرقی که هنوز مثل استان همجوارشان غربی و غرب زده نشده اند عدس پلو را با لوبیای چشم بلبلی بخورند و نیز در سیراب شیردون از پنیر پیتزا استفاده کنند و شغلم چرخ شده را با آب سنبل الطیب هم بزنند و جوشانده سه پستون را نیز به این مجموعه اضافه کنند و همه را در سحر یا علی بگویند و سر بکشند ارزش غذائی آن معادل با ارزش یک پرس جغول بغول تمیز چرخی های سر پل تجریش میباشد که میکروب زا هست ولی سرطان زا نیست !

هپلی نیز با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم نمودن فجایع غزه به حضور خود در آذربایجان شرقی طی سه دهه اعتراف نموده لیکن گفت اگر در ماه مبارک کسی از آذربایجان غربی زولبیا بامیه ببرد آذربایجان شرقی ببندد به خیک ملت دیگر ما مسئول زاد و ولد سرطان نمیباشیم و اصلاً حالا که شماها بهداشت حالیتان نمیشود خب چه کاری است یکدفعه وسط غذا خوردن دستتان را تا بیخ بکنید توی دماغتان که حال بقیه را هم بهم بزنید ! وی بر لزوم خاراندن جاهای نامربوط سر میز غذا تاکید کرد و گفت مگر شما اگر سرتان بخارد آنرا از روی کلاه میخارانید که اینطور به قسمتهای مربوط به زیپ شلوارتان چنگول میکشید ؟!

مراجع آذربایجان شرقی نیز این پیشنهاد را "خوب و دل انگیز" دانستند و قرار شد برای جلوگیری از سرطان زا بودن بقیه چیزها ساعتها را یکساعت و نیم بکشند عقب !