2009/02/01

#313

خاتمی : با اینکه مشکلات این راه را رصد کرده‌ام و می‌دانم؛ باید دل به خدا بسپارم و در عرصه بیایم. (آفتاب)

سید ممد ! ما که کاریت نداریم ولی تو انگار خودتو گیر آوردی ها !

خاتمی در یک اقدام شجاعانه گفت اگر شاید ولی بیایم اما رصد کرده ام که ممکن است احتمالاً اگر برای اینکه زیرا . وی این حرف را در حالی زد که قبلاً گفته بود چرا شاید اگرچه ولی اما چون برای اینکه زیرا . کارشناسان معتقدند که اگرچه خاتمی اینبار هم با همان کلمات دفعه قبل همان جمله های قبلی را ساخته بود ولی از وجناتش پیداست که لحن سخنش ایندفعه خیلی جدی است . به همین مناسبت فرهنگستان زبان و ادب فارسی که همواره با چسباندن پسوند "انه" به کلیه لغات فرهنگ دهخدا روز به روز زبان جدیدتری از فارسی اختراع مینماید تندیس بلورین استفاده از هشتاد و سه ترکیب شرطی در یک جمله را دو دستی به خاتمی داد . سخنگوی این فرهنگستان گفت خاتمینانه چون میترسانه که رای نیارانه از این حرفها میزنه نانه !

در همین راستا دبیر ستاد افعال انقلابی to be هم ضمن تقدیر از نقش خاتمی در شکوفائی افعال am و is و are از تغییر نام "افعال ربطی" به "افعال بی ربطی" خبر داد . وی گفت حرفهای اخیر خاتمی دقیقاً به همه چی ربط دارد جز همان چیزی که درباره اش حرف میزند . به گفته سازمان بهداشت هم اکنون جامعه پزشکان بشدت نگران سلامتی خاتمی هستند . این عده معتقدند که خاتمی از جناح چپ غده هیپوفیز بشدت دچار مشکل بوده لیکن بدلیل مصالح نظام به روی خودش نمی آورد . توضیحاً اینکه غده هیپوفیز یک جای شرعی آدم است که اول قرار بود رشد را کنترل بکند ولی الآن رشد دارد آنرا کنترل میکند . کارشناسان به این وارونگی غدوی نظارت استصوابی میگویند . بر این اساس صاحب غده هیپوفیز در زمان انتخابات میشود پفیوز !

سید ممل ابطحی نیز که از هر دو جناح چپ و راست فقط یک کمی تپل است گفت من حتماً مطمئنم که بدون شک یقیناً صد درصد بی برو برگرد تردیدی نیست که شاید خاتمی بیاید . وی در پاسخ به این سوال که تو با این سن کم چطوری این کشف را کردی چیزی نگفت لیکن برخی گمانه ها حاکی از هماهنگی نزدیک هیپوفیز خاتمی با ابطحی است . بر اساس این هماهنگی خاتمی شک میکند ، ابطحی به یقین میرسد در نتیجه رشد سیاسی کنترل میشود . قدسی خانوم با بیان این مطلب افزود یه کم فهم سیاسی هم خوبه والا . وی که در حال مصاحبه داشت از طریق بلوتوث با پری حرف میزد و برای زری اس.ام.اس میفرستاد افزود آخه بلا ! یه کم معرفت اونم بعضی وقتا واسه رجل سیاسی لازمه ما آبرو داریم پیش اصلاح طلب جماعت . وی در پایان درباره کاندیداتوری خاتمی پشت چشمش را نازک کرد گفت : ایش ش ش ش !

به همین مناسبت میر حسین موسوی گفت آقا ما غلط کردیم گفتیم کاندید میشیم . وی که از لای صف تعاونی حرف میزد دلیل کاندیداتوری اش را در راستای کوتاه کردن ایادی کوپن فروش اعلام کرد . او افزود بدلیل اینکه اصلاح طلبها باستان شناسهای خیلی خوبی هستند و مملکت هم در پرتوی تعالیم اسلام روز به روز دارد بیشتر به عصر حجر نزدیک میشود لذا اولش تصمیم گرفته بودیم کاندیدای دوره ژوراسیک ریاست جمهوری بشویم ولی بعداً که دیدیم اگر اصلاح طلبها را ول کنی فراعنه را هم کاندید میکنند خجالت کشیدیم زدیم بغل . وی با اعلام شماره دفترچه بسیج اقتصادی گفت البته ما این اواخر یه جورائی الا کلنگ خاتمی هم شده بودیم : از هر وری که میرفت بالا ما از یک ور دیگر میرفتیم پائین . میر حسین در پایان خطاب به خاتمی گفت : منو داری یـَمـَنو داری !