2008/12/13

#274

طراحي بدنه توسط ايتاليا، ساخت موتور در آلمان، سيستم تعليق و ترمز با همکاري کره، پلت فورم برگرفته از پرايد و ريو، نام؛ خودرو صد درصد ايراني. (اعتماد)

ببخشید احیاناً اسم خودرو را از ریخت محمود الهام نگرفتید ؟!
.

شرکت فیات ایتالیا در بیانیه ای هرگونه دخالت خود را در تولید بدنه این خودرو تکذیب نمود و گفت ما اگر بلد بودیم بدنه ماشین بسازیم نمیرفتیم وسپا بسازیم . شرکت کیا موتورز نیز که سالهاست دارد برای ما خودروی ایرانی تولید میکند گفت کاش ما بلد بودیم سیستم ترمز و پلت فورم این خودرو را بسازیم . همزمان شرکتهای آلمانی تولید موتور نیز از خجالت رفتند بمیرند . هنوز کسی درباره بوق و آنتن این خودروی کاملاً ایرانی ادعائی نکرده است !

هم اکنون جمهوری اسلامی بعد از تسخیر فضا زمین را نیز تسخیر نموده است . این خودرو درحالی ساخته میشود که ۱۰۵ سال پیش شرکت فورد قصد اختراع اتومبیل را داشت ولی چون نمیدانست اسمش را چی بگذارد از اختراع آن صرفنظر کرد . دانشمندان معتقدند که فرمول کلی این اتومبیل ریشه در تاریخ ایران داشته و با استفاده از قانون "ماشین مشتی ممدلی" تولید گردیده است . دکتر محمود مصدق در مراسم ملی کردن خودرو به جهانیان گفت اللهم با مینیاتور عجل لولیک الفرج . این خودرو بشدت ملی بوده و قرار است ما یادمان برود که تا همین پریروز به خودروی منحط و وابسته سمند هم میگفتیم خودروی ملی !

ظاهراً قرار بود اسم این خودرو اول تراکتور باشد لیکن چون تراکتور خیلی وقت است که ملی شده اسم آنرا گذاشتند مینیاتور که یعنی مینی تراکتور . کارشناسان زیبائی شناسی در هنگام نامگذاری سعی کردند یک اسمی بگذارند که ملت ایران همواره با شنیدن اسم خودرو یاد چهره مهرورز مخترعش هم بیفتند . در همین راستا قرار شد این خودرو با نام تجاری ترمیناتور وارد بازارهای جهانی بشود !

در حال حاضر شرکت سایپا از خواهران محجبه کاراته باز برای اهدا این خودرو ثبت نام مینماید . این درحالیست که تا پیش از این اگر خانمها فقط جیغ میکشیدند و گاز میگرفتند الآن به برکت نظام از طریق آبچیکی ، آبولی یاساندا ، سـِیکـِن سوداچی و نانچیکو از ناموسشان دفاع میکنند . به همین مناسبت اتحادیه تعلیم رانندگی بانوان نیز برای مسابقات بعدی کاراته زنان ژاپن ثبت نام مینماید !

این خودرو کاملاً حاصل فکر و ایده مخترعین جمهوری اسلامی بوده و به همین جهت ممکن است کمربند ایمنی آن همزمان انفجاری هم باشد . قرار است البرادعی صلح آمیز بودن آنرا بعد از ۱۸ تا قطعنامه تائید کند و به رانندگان آن هم همه بگویند دیپلمات . مهرداد بذرپاش که بتنهائی به اندازه سه تا محل مخلص احمدی نژاد است گفت در ساخت این خودرو از اندیشه های احمدی نژاد نیز بهره گرفته شده است . در همین راستا کارشناسان با ذکر "یا حضرت عباس" گفتند بنابراین این خودرو باید کاملاً مخ less باشد !